GALERIA      MAPA     KONTAKT      LINKI

Deutsche Version

 

Eko-Jaja z Witoszyc zajęły pierwsze miejsce w konkursie wojewódzkim.

Najlepszy Ekoprodukt na Dolnym Śląsku.

Państwo Maria i Andrzej Ciastoń z Witoszyc w gminie Góra mogą się pochwalić nie lada sukcesem. 16 września podczas XX Kiermaszu Ekologicznego w Jeleniej Górze odebrali nagrodę i tytuł Ekoprodukt 2007 za jaja kur zielononóżek kuropatwianych.
Organizatorem konkursu „Ekoprodukt i Ekogospodarstwo na Dolnym Śląsku” był Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski. 28 sierpnia Państwo Ciastoń zaprezentowali jaja kur zielononóżek w DODR we Wrocławiu. Potem, 12 września komisja konkursowa wizytowała ich gospodarstwo w Witoszycach. Wreszcie 16 września ogłoszono wyniki. Jaja z Ekologicznego Gospodarstwa Rolnego Państwa Ciastoń zajęły pierwsze miejsce w województwie. Oceniono je tak wysoko za walory smakowe i zdrowotne.
- To ogromne wyróżnienie. Chów kur zielononóżek kuropatwianych prowadzimy już od kilku lat. Posiadamy wszystkie najważniejsze certyfikaty jakości, w tym także Unii Europejskiej. Uznanie tych jaj za najlepszy ekoprodukt na Dolnym Śląsku to wspaniała sprawa – mówi Andrzej Ciastoń (na zdjęciu w Jeleniej Górze).
Państwo Ciastoń prowadzą swe gospodarstwo zgodnie z zasadami ekologii. Posiadaja własna stronę www.kurka.com.pl. W dniach 28-30 września tego roku obecni są na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie mają własne stoisko    

 

JAJA KURY ZIELONONÓŻKI KUROPATWIANEJ